قوانین عمومی اولین دوره

شهریور, 1397 بدون نظر جشنواره شکوفا

قوانین عمومی اولین دوره جشنواره شکوفا

برای برگزاری هرچه بهتر اولین دوره مسابقات جشنواره شکوفا، شایسته است شرکت کنندگان ابتدا قوانین عمومی ذیل را با دقت مطالعه و سپس قوانین اختصاصی رشته مورد نظر را ملاحظه فرمایند.
1. تنها مرجع اطلاع رسانی و اعلام قوانین در خصوص اولین دوره مسابقات جشنواره شکوفا دانش آموزی، سایت رسمی مسابقات به آدرسwww.shokoofa.ir می باشد.
2. پس از بارگذاری اولیه قوانین در سایت، تغییرات احتمالی در متن قوانین حداکثر تا یک ماه قبل از شروع مسابقات اعلام خواهدشدو شرکت کنندگان باید از طریق سایت این موضوع را پیگیری نمایند.
3. قوانین عمومی مرتبط به تمامی رشته¬ها است و برای هر رشته نیز قوانین اختصاصی تدوین شده-است. لذا در صورتی که در یک رشته بعضی از موضوعات قوانین عمومی در قوانین اختصاصی دوباره مطرح شده باشد، در صورت وجود مغایرت همواره ملاک عمل قوانین اختصاصی خواهد بود.
4. در صورت بوجود آمدن موارد خاص در زمان مسابقات که در قوانین عمومی و اختصاصی آن رشته پیش بینی نشده باشد، ملاک عمل نظر داوران خواهد بود.
5. رعایت احترام متقابل در محیط برگزاری مسابقات توسط تمام حاضرین، الزامی است.
6. رعایت پوشش اسلامی توسط تمامی افراد شرکت کننده در مسابقات الزامی است.
7. اعضای هر تیم انحصارا می تواند شامل دختر یا پسر باشد و اعضای تیم نمی تواند مختلط باشد.
8. نام تیم ها باید مطابق با عرف و شئونات اسلامی باشد.
9. مسئولیت نگهداری کلیه وسایل و تجهیزات همراه تیم، بر عهده خود اعضای تیم است.
10. رعایت نکات ایمنی در زمان مسابقات بر عهده افراد و اعضای تیم ها است.
11. زمان بندی مسابقات چندروزقبل ازمسابقات درسایت اعلام می شود.(تاریخ دقیق متعاقبا اعلام می شود)
12. حضور تمامی اعضای یک تیم 30 دقیقه قبل از شروع مسابقه در محل برگزاری مسابقات الزامیست.
13. پیگیری و اطلاع از زمان مسابقه هر تیم در کلیه مراحل، به عهده اعضای تیم است و دبیرخانه مسابقات هیچگونه مسئولیتی در این خصوص نخواهند داشت.
14. پیگیری کلیه اعتراضات تیم ها تنها از طریق سرپرستان تیم امکان پذیر است. تمام مدارک و مستندات اعتراض، حداکثر در 15 دقیقه باید به صورت کتبی به مسئول کمیته تحویل گردد و در صورت گذشتن زمان بیش از حد، اعتراض قابل پیگیری و رسیدگی نخواهد بود.
تبصره: هرگونه اعتراض نامتعارف از طرف سرپرستان یا شرکت کنندگان یا همراهان یک تیم که باعث برهم خوردن نظم مسابقات شود باعث حذف تیم خواهد شد.
15. در مسابقات که با حضور دو تیم برگزار می شود، در صورت عدم حضور یک تیم، تیم متقابل باید با راه اندازی ربات خود در زمین مسابقه و شروع به کار اعلام حضور نماید تا به عنوان تیم برنده اعلام شود.( همچنین به ماده 3 توجه شود)
16. در صورتی که یک تیم بیش از 5 دقیقه تاخیر داشته و در محل برگزاری مسابقه حاضر نشود فرصت انجام آن مسابقه را از دست خواهد داد.( همچنین به ماده 3 توجه شود)
17. کلیه شرکت کنندگان باید با در دست داشتن کارت شناسایی( شناسنامه یا کارت ملی) به محل مسابقات مراجعه نمایند در غیر این صورت حق شرکت در مسابقات را نخواهند داشت.
18. مسابقات درچهارگروه سنی مختلف برگزار می گردد.بررسی اولیه توسط کمیته داوری انجام خواهدشد.
تبصره 1: قبل از مسابقه، گروه سنی شرکت کنندگان باید مورد تایید داوران قرار گیرد.
تبصره3: شرکت کنندگان در هر گروه سنی حق حضور در مسابقات در گروه های سنی بالاتر را دارند. ولی برعکس آن امکان پذیر نیست و تیم از دور مسابقات حذف خواهد شد.
تبصره4: در هر مرحله از مسابقات مشخص شود که فردی از اعضای یک تیم در رشته ای نامرتبط با گروه سنی خودش شرکت کرده  باشد و یا یکی از موارد این ماده را رعایت نکرده باشد، آن تیم حذف می شود.
19. اعضای یک تیم براساس اطلاعات در زمان ثبت نام مشخص می¬شود و در زمان مسابقه اجازه تغییر اعضای گروه و یا افزودن عضوجدید وجود ندارد. درغیراین صورت، تیم از دورمسابقات حذف می¬شود.
20. هر فرد میتواند در رشته های مختلف شرکت کند، ولی در یک رشته مشخص تنها می تواند در یک تیم حضور داشته باشد.
21. در رشته رباتیک هر تیم مجاز به استفاده از یک ربات مشخص و مجزا در کلیه مراحل مسابقات یک رشته است. برای صحت این موضوع از کلیه ربات ها قبل از شرکت در مسابقه عکس گرفته می شود.
تبصره1: در صورتی که مشخص شود دو تیم با یک ربات در یک مسابقه شرکت نموده اند هر دو تیم از مسابقات حذف می شوند.
تبصره2: هر تیم مجاز به استفاده از ربات بوده و حق تغییر ربات در طول مسابقات را ندارد. بدیهی است تغییرات جزئی بواسطه تعمیرات احتمالی مجاز است.

در زمان بندی دور اول مسابقات،کمیته داوری تلاش خود را در برگزاری بدون تداخل تیم های چند رشته ای انجام خواهد داد اما در صورت برگزاری مسابقات با تداخل زمانی برای یک تیم،مسئولیتی متوجه کمیته داوری نخواهد شد و مدیریت حضور در مسابقات همزمان بر عهده اعضای تیم می باشد.
22. استفاده از هر گونه وسایل ارتباطی( تلفن همراه و…)در حین برگزاری مسابقات ممنوع بوده و تیم خاطی از دور مسابقات حذف خواهد شد.
23. اعتراض به واسطه عدم آگاهی یا فهم قوانین عمومی یا اختصاصی یک رشته یا عدم اطلاع از تخطی یکی از اعضای گروه(شرکت یک عضو در تیم دیگر، گروه سنی غیر مرتبط با مسابقه و …) که باعث کسر امتیاز یا حذف تیمی شود، قابل پذیرش نخواهد بود.
24. در صورت احراز تخلف یک تیم در جریان مسابقات، این تیم از جریان مسابقات حذف خواهد شد. در خصوص نتایج قبلی این تیم بسته به شرایطی چون رشته مربوطه، مرحله ای که تیم در آن حذف شده است، مرحله ای که در آن تخلف رخ داده است و همچنین نتایج قبلی کسب شده کمیته داوری تصمیم گیری خواهد نمود.
25. اگر تعداد شرکت کنندگان در یک لیگ کمتر از 10 تیم باشد آن رشته تشکیل نمی شود و اگر تعداد شرکت کنندگان یک لیگ بین 10 تا 15 تیم باشد فقط به مقام اول آن لیگ( به عنوان تیم برتر) جایزه تعلق می گیرد.در صورتیکه تعداد تیم های شرکت کننده در یک لیگ بالای 15 تیم باشد، به مقام اول تا سوم جایزه تعلق می گیرد.

ارسال نظر شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *